Kontakt

Ośrodek Wsparcia i Testów – OWIT

We Wrocławiu rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów, który powstał w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”.

Celem przedsięwzięcia jest świadczenie kompleksowych usług informacyjnych i doradczych dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich otoczenia, a także usług eksperckich mających na celu optymalne zaopatrzenie tych osób w szeroko pojmowane technologie asystujące. Specjalistyczny sprzęt mogą wypożyczać osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, a także szkoły.

Udział w programie jest powiązany z przedsięwzięciem pod nazwą „Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą we Wrocławiu” realizowanym w ramach przedsięwzięcia grantowego pn. „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”.

Więcej informacji: https://sosw10wroclaw.szkolnastrona.pl/p,118,osrodek-wsparcia-i-testow-owit

Aktualności

Okres trwałości projektu SCWEW

Od 1 lipca  do 30 września 2023 roku trwa okres zapewnienia trwałości przedsięwzięć grantowych. Placówki, w których będą prowadzone działania w ramach trwałości projektu we Wrocławiu to

Czytaj więcej »

Publikacja SCWEW Wrocław

Dzielimy się z Państwem naszą publikacją na temat lekcji modelowych w klasie zróżnicowanej, a także jedną z metod ich prowadzenia jaką jest lekcja odwrócona. Podczas

Czytaj więcej »