Kontakt

Jesteśmy po szkoleniach uzupełniających dla kadry SCWEW

W styczniu i lutym 2023 r. cała kadra SCWEW Wrocław (wraz ze szkolnymi koordynatorami ds. edukacji włączającej i współpracy ze SCWEW) wzięła udział w cyklu stacjonarnych szkoleń uzupełniających w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku pod Warszawą.

Odbyły się szkolenia na następujące tematy:

  1. Obserwacja wspierająca, superwizja edukacyjna dla nauczycieli oraz monitorowanie jakości oferowanego wsparcia z wykorzystaniem narzędzi do samooceny.
  2. Wypalenie zawodowe nauczycieli, jak sobie radzić i przeciwdziałać?
  3. Szkolenie dorosłych – jak nauczać nauczycieli?
  4. Współnauczanie – co-teaching, jako metoda podnoszenia jakości edukacji wlączającej.
  5. Przygotowanie tekstów i materiałów edukacyjnych w wersjach łatwych do czytania i zrozumienia.
  6. Projektowanie uniwersalne, uniwersalne instrumenty wsparcia, racjonalne dostosowania dla dzieci i uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami.
  7. Przygotowanie nauczycieli przedszkoli/szkół ogólnodostępnych do stosowania oceny funkcjonalnej jako podstawy projektowania działań edukacyjnych.

Szkolenia były dla nas cennym źródłem wiedzy, a także możliwością wymiany doświadczeń z innymi zespołami SCWEW.

Aktualności

Okres trwałości projektu SCWEW

Od 1 lipca  do 30 września 2023 roku trwa okres zapewnienia trwałości przedsięwzięć grantowych. Placówki, w których będą prowadzone działania w ramach trwałości projektu we Wrocławiu to

Czytaj więcej »

Publikacja SCWEW Wrocław

Dzielimy się z Państwem naszą publikacją na temat lekcji modelowych w klasie zróżnicowanej, a także jedną z metod ich prowadzenia jaką jest lekcja odwrócona. Podczas

Czytaj więcej »